Фірмовий магазин
"STIHL"
(067) 358-48-33
gospodar.rv.ua@gmail.com Новини Корисна інформація Контакти

Фірмовий магазин "STIHL

Консультації по телефонам

gospodar.rv.ua@gmail.com
Продукція STIHL
Головна / Корисна інформація / Принцип заточування ланцюга
Принцип заточування ланцюга
08.09.2014

Заточування ланцюга мотопили

Гострий ланцюг, що підтримується у хорошому робочому стані значно полегшить Вам роботу. Це також продовжить термін служби всієї ріжучої гарнітури, що складається з ланцюга, напрямної шини, і ланцюгової зірочки. Фірма STIHL радить кожному, від користувачів-любителів, до професіоналів, використовувати правильно підібрані засоби для заточування та догляду за ріжучою гарнітурою. Нижче наведені основні рекомендації, що можуть допомогти Вам правильно обрати інструменти для догляду за ріжучою гарнітурою а також самостійно правильно заточити ланцюг для мотопили.

Правила заточування ланцюга

Якщо Ви дотримуватиметесь цих правил, Ви досягнете досконалих результатів заточування, правильні кути бокового і верхнього леза будуть досягнуті автоматично і Ви гарантовано отримаєте найкращу можливу продуктивність пиляння.

Перед початком заточування, позначте лезо одного ріжучого зубця за допомогою маркера. Зробивши два-три заточувальні рухи напилком, перевірте скільки  матеріалу було знято. Якщо фарба знімається рівномірно, положення напилка і Ваші рухи - правильні. Якщо фарба знімається нерівномірно, переконайтесь, що ви використовєте напилок правильного діаметра і що Ви тримаєте його у правильному положенні - не занадто високо або низько.

Висоту обмежувача врізання можна зменшити на 0,2 мм якщо Ви працюєте з м'якою деревиною за помірних погодних умов (без морозу). Для цього можна скористатись контрольним калібром для наступного, більшого, кроку ланцюга.

Ніколи не продовжуйте працювати мотопилою з ланцюгом, доки він повністю затупиться. Краще регулярно заточувати його кількома рухами напилка, швидко відновлюючи повну гостроту ріжучих зубців.

Підрахуйте кількість заточувальних рухів напилка і виконайте таку саму кількість поступальних рухів на всіх зубцях - таким чином ви легко досягнете їх одинакової довжини.

Якщо Ви виявили, що ріжучі зубці у одному ряді коротші за зубці іншого ряду, можливо Ви прикладали більше зусилля заточуючи коротші зубці. Зменшіть довжину довших зубців одним-двома рухами напилка.

Брошура - "Заточування ланцюгів мотопил STIHL"